FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Pod tym pojęciem kryje się cała gama urządzeń, od prostych magnesów do ręcznej kontroli np. puszek aluminiowych w punktach skupu złomu, aż po złożone systemy separacji metali z surowców, jak również magnesy, które przytrzymują, chwytają, mocują różne metalowe przedmioty.

Magnesy do poszukiwań podwodnych występują w dwóch podstawowych kategoriach: 

  • nierdzewne, gdzie magnes znajduje się w szczelnie zaspawanej obudowie
  • zwykłe, soczewkowe

W podwodnych poszukiwaniach, podczas trałowania zbiorników wodnych, to nie udźwig magnesu jest najważniejszy, a zasięg pola magnetycznego jaki generuje.
Po pierwsze obudowa magnesu nierdzewnego powoduje dystans zmniejszający udźwig statyczny, po drugie projektowane są tak, aby przyciągały z każdej strony.
Uchwyty magnetyczne soczewkowe są inaczej zbudowane, ponieważ jeden biegun magnesu działa bezpośrednio, drugi natomiast nasyca stalową obudowę.  Oznacza to, że przyciągają tylko jedną stroną Dzięki temu uchwyt o średnicy 5cm jest w stanie utrzymać ciężar 140kg (w warunkach laboratoryjnych).
Bardzo ważna jest dokładność wykonania, ponieważ zarówno szczelina magnetyczna oraz pole powierzchni magnetycznej przylgni w stosunku do grubości magnesu jest wynikiem wielu badań i pomiarów – dlatego to firma MAGNEPOL, jako prekursor uchwytów do poszukiwań oferuje najwyższej jakości produkty.