Pytania i odpowiedzi

Co to są magnesy przemysłowe?
Pod tym pojęciem kryje się cała gama urządzeń, od prostych magnesów do ręcznej kontroli np. puszek aluminiowych w punktach skupu złomu, aż po złożone systemy separacji metali z surowców, jak również magnesy, które przytrzymują, chwytają, mocują różne metalowe przedmioty.
Dlaczego magnesy do poszukiwań podwodnych w nierdzewnych obudowach mają mniejszy udźwig?
Magnesy do poszukiwań podwodnych występują w dwóch podstawowych kategoriach:

- nierdzewne, gdzie magnes znajduje się w szczelnie zaspawanej obudowie
- zwykłe, soczewkowe

W podwodnych poszukiwaniach, podczas trałowania zbiorników wodnych, to nie udźwig magnesu jest najważniejszy, a zasięg pola magnetycznego jaki generuje. Po pierwsze obudowa magnesu nierdzewnego powoduje dystans zmniejszający udźwig statyczny, po drugie projektowane są tak, aby przyciągały z każdej strony. Uchwyty magnetyczne soczewkowe są inaczej zbudowane, ponieważ jeden biegun magnesu działa bezpośrednio, drugi natomiast nasyca stalową obudowę. Oznacza to, że przyciągają tylko jedną stroną Dzięki temu uchwyt o średnicy 5cm jest w stanie utrzymać ciężar 140kg (w warunkach laboratoryjnych). Bardzo ważna jest dokładność wykonania, ponieważ zarówno szczelina magnetyczna oraz pole powierzchni magnetycznej przylgni w stosunku do grubości magnesu jest wynikiem wielu badań i pomiarów – dlatego to firma MAGNEPOL, jako prekursor uchwytów do poszukiwań oferuje najwyższej jakości produkty.

Zapraszamy do zostawienia kontaktu!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie naszej oferty i realizacji, nasz ekspert skontaktuje się z Państwem w ciągu jednego dnia roboczego i postara się wyjaśnić wszelkie zagadnienia.

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button