FAQ

Pytania i odpowiedzi

Co to są magnesy przemysłowe?
Pod tym pojęciem kryje się cała gama urządzeń, od prostych magnesów do ręcznej kontroli np. puszek aluminiowych w punktach skupu złomu, aż po złożone systemy separacji metali z surowców, jak również magnesy, które przytrzymują, chwytają, mocują różne metalowe przedmioty.
Dlaczego magnesy do poszukiwań podwodnych w nierdzewnych obudowach mają mniejszy udźwig?
Magnesy do poszukiwań podwodnych występują w dwóch podstawowych kategoriach:

- nierdzewne, gdzie magnes znajduje się w szczelnie zaspawanej obudowie
- zwykłe, soczewkowe

W podwodnych poszukiwaniach, podczas trałowania zbiorników wodnych, to nie udźwig magnesu jest najważniejszy, a zasięg pola magnetycznego jaki generuje. Po pierwsze obudowa magnesu nierdzewnego powoduje dystans zmniejszający udźwig statyczny, po drugie projektowane są tak, aby przyciągały z każdej strony. Uchwyty magnetyczne soczewkowe są inaczej zbudowane, ponieważ jeden biegun magnesu działa bezpośrednio, drugi natomiast nasyca stalową obudowę. Oznacza to, że przyciągają tylko jedną stroną Dzięki temu uchwyt o średnicy 5cm jest w stanie utrzymać ciężar 140kg (w warunkach laboratoryjnych). Bardzo ważna jest dokładność wykonania, ponieważ zarówno szczelina magnetyczna oraz pole powierzchni magnetycznej przylgni w stosunku do grubości magnesu jest wynikiem wielu badań i pomiarów – dlatego to firma MAGNEPOL, jako prekursor uchwytów do poszukiwań oferuje najwyższej jakości produkty.
Co przyciąga magnes neodymowy?
Magnes neodymowy przyciąga ferromagnetyki, czyli materiały, które wykazują silne właściwości magnetyczne. Są to nikiel, kobalt, żelazo oraz stal, natomiast ta ostatnia musi mieć w sobie dużą domieszkę żelaza.
Magnes ferrytowy a neodymowy - czym się różnią?
Główną różnicą między tymi dwoma rodzajami magnesów trwałych jest siła przyciągania. W przypadku magnesu neodymowego jest ona nawet 10 razy większa niż w magnesie ferrytowym. Magnes neodymowy jest w stanie podnieść przedmiot 1300 razy cięższy od swojej masy.

Zapraszamy do zostawienia kontaktu!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie naszej oferty i realizacji, nasz ekspert skontaktuje się z Państwem w ciągu jednego dnia roboczego i postara się wyjaśnić wszelkie zagadnienia.

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button