Free songs

O firmie


Działając pod szyldem firmy MAGNEPOL specjalizujemy się w produkcji urządzeń do separacji magnetycznej. W szczególności separatorów magnetycznych budowanych na bazie magnesów trwałych takich jak ruszty magnetyczne do materiałów sypkich, bębny magnetyczne do taśmociągów, nadprzenośnikowe magnesy płytowe dopasowując ofertę do zapotrzebować Klienta.
Wykonujemy także inne metalowe komponenty dla przemysłu, gazownictwa, budownictwa. Separatory magnetyczne stosowane są w zakresie oczyszczania, segregacji, recyklingu i przetwarzania. Służą do oddzielania elementów metalowych (żelaznych) od materiałów sypkich oraz lejnych. Budowane są na bazie magnesów neodymowych lub ferrytowych.

Dla przemysłu górniczego, hutniczego, gdzie występują duże ilości cieczy ciężkich z zawartością ferromagnetycznych zanieczyszczeń (głównie Fe) wykonujemy rekuperatory magnetyczne. Rekuperatory wykonujemy także na bazie magnesów neodymowych lub ferrytowych. Są to zwarte urządzenia, gotowe do zainstalowania. Charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem skuteczności.

Nasze urządzenia zabezpieczają przed trwałym zniszczeniem maszyny technologiczne takie jak: kruszarki, młyny, prasy, przesiewacze i z powodzeniem zastępują systemy elektromagnetyczne nie wymagając przy tym zasilania.

Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z ośrodkami badawczymi i uczelniami pozwoliła na oferowanie rozwiązań dopracowanych technologicznie.Zdajemy sobie sprawę, że stoisz przed trudnym wyborem odpowiedniej metody separacji zanieczyszczeń metalowych z produkowanych, przetwarzanych surowców, czy też finalnych produktów. Dlatego wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Zarówno jeśli oczekujesz doboru odpowiednich urządzeń, czy zaprojektowania od podstaw linii separującej jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zatem niezależnie od tego, czy w procesie produkcyjnym separacja magnetyczna jest niezbędna i szukasz solidnych urządzeń za rozsądne pieniądze, czy też wymagania takie stawia firma dokonująca audytu, postaramy się w jak najstaranniejszy sposób przeprowadzić Cię przez ten proces.


Wybrane realizacjeReferencje