Blog

Jak Powstaje Magnes Neodymowy?

Jak Powstaje Magnes Neodymowy?

Zastanawiasz się, jak powstaje magnes neodymowy? Jak zrobić magnes samodzielnie? Czy jest to możliwe? Przeczytaj o tym, dlaczego proces powstawania magnesów neodymowych jest skomplikowany, a także jak możesz dobrać odpowiednie urządzenie magnetyczne dla swojego przedsiębiorstwa.

Jak Produkowany jest Magnes Neodymowy?

Jak powstaje magnes neodymowy? To pytanie, na które odpowiedź znajdziesz w tym akapicie. Magnes neodymowy to po prostu spiek sproszkowanych metali z rzadkim pierwiastkiem z grupy lantanowców – neodymem, który został odkryty w 1885 r. Warto wiedzieć, że po namagnesowaniu jego działanie jest kilkakrotnie mocniejsze od magnesu ferrytowego. Właśnie dzięki swoim rozmiarom i zdolności do pracy w szerokim zakresie temperatur magnesy neodymowe zaczęły szybko zyskiwać na popularności we współczesnym świecie.

W momencie, jak powstaje magnes neodymowy, pokrywany jest on cienką warstwą niklu, srebra, złota, złota-niklu lub epoksydu, aby zapobiec korozji. Właściwości magnesów neodymowych ulegają niestety znaczącemu pogorszeniu w temperaturze, która przekracza 130°C, co jest w dużym stopniu uzależnione od stopu, z jakiego zostały one wykonane. Magnesy neodymowe można namagnesować na kilka sposobów, zależnie od ich przeznaczenia. Najczęściej namagnesowane są one:

  • osiowo – magnesowane przez długość lub grubość, najsilniejsze punkty znajdują się na płaskich powierzchniach,
  • diametralnie – magnesowanie przez średnicę, najsilniejsze punkty znajdują się na zakrzywionej powierzchni,
  • promieniowo – magnesowanie po średnicy magnesów, wszystkie bieguny północne i południowe mają zmienne bieguny.

Charakterystyczną cechą magnesów neodymowych jest tzw. potencjał energii, który oznacza, że mają one zdolność oszczędzania własnej energii, co sprawia, że nie tracą jej z biegiem lat. Ponadto każdy magnes posiada dwa bieguny – północny i południowy.

Jak Zrobić Magnes? Czy jest to Możliwe?

Wiesz już, jak powstaje magnes neodymowy, ale zastanawiasz się, jak zrobić magnes dostosowany do Twoich potrzeb? Magnesy mają powszechne zastosowanie w przemyśle, dlatego najczęściej są one dostosowywane na potrzeby konkretnego zastosowania. W ciągłej sprzedaży występuje wiele rozmiarów i kształtów, aby każdy dobrał coś według potrzeb. Istnieje także możliwość zamówienia poprzez firmę Magnepol indywidualnego kształtu magnesu o dostosowanych parametrach, a także kompletnego urządzenia zbudowanego z magnesów.

Zastanawiasz się nad tą opcją i chcesz wiedzieć, jak powstaje magnes neodymowy na zamówienie?

Warto wspomnieć, że produkcja magnesów jest bardzo energochłonna i kosztowna, konieczne jest m.in. przygotowanie specjalnych form do prasy, magneśnicy dużej mocy, dlatego w przypadku produkcji pojedynczych, niewielkich magnesów jest bardzo kosztowna.

Nasza firma może stworzyć dedykowane urządzenia magnetyczne w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Nasi konsultanci poprzez odpowiedni wywiad mogą dostosować wybrane rozwiązanie do już istniejącej linii produkcyjnej lub stworzyć całkowicie nowe, niezależne urządzenie.

Powstawanie Magnesów Neodymowych

Proces powstawania magnesów trwałych wymaga odpowiedniego doświadczenia, dostępu do surowców najwyższej jakości, w tym również taniej energii oraz specjalistycznych urządzeń, ponieważ produkcja magnesów neodymowych najczęściej odbywa się na bardzo dużą skalę. Warto jednak wiedzieć, że firma Magnepol nie produkuje magnesów neodymowych, tylko urządzenia magnetyczne, w których są one stosowane.

Jeżeli w przedsiębiorstwie niezbędny jest nietypowy magnes projektowany na wymiar, często najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktu z rodzimą firmą z branży magnetycznej, taką jak Magnepol, która specjalizuje się w produkcji urządzeń magnetycznych przeznaczonych do przemysłu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button