Blog

Separatory do materiałów płynnych – charakterystyka

Separatory do materiałów płynnych – charakterystyka

Separatory magnetyczne do materiałów płynnych mają jedno bardzo ważne zadanie – muszą oczyścić z ewentualnych zanieczyszczeń ferromagnetycznych (czyli żelaznych) ciecze o różnych gęstościach. Stosuje się je w przemyśle spożywczym do oczyszczania majonezu, płynnej czekolady czy przetworów owocowych, a także do oczyszczania paliwa, chłodziwa i acetonu.

Przykre konsekwencje niestosowania separatorów

Bez nich do rąk klientów trafiałyby produkty, w których moglibyśmy natknąć się na nieprzyjemne i niebezpieczne dla naszego zdrowia, a często także życia, opiłki metalu i inne niewielkie zanieczyszczenia. Dzięki pracy separatorów metali dostajemy od producentów produkty pożądanej jakości, pozbawione takich przykrych niespodzianek.

Dla producentów usuwanie tego rodzaju zanieczyszczeń to nie tylko gwarancja zadowolenia klientów, ale także spora oszczędność. Każde odrzucenie jakiejś partii produkcyjnej jest kosztowne, a jeszcze więcej może kosztować wycofanie zanieczyszczonego produktu ze sprzedaży. Opiłki metalu i inne ferromagnetyczne zanieczyszczenia mogą też spowodować uszkodzenia maszyn produkcyjnych, co również generuje duże koszty związane z koniecznością ich naprawy.

Producenta, który wypuści na rynek skażone opiłkami żelaznymi produkty mogą czekać kosztowne konsekwencje w formie pozwów o odszkodowania.

Materiały płynne i półpłynne, które charakteryzują się swobodnym przepływem są oczyszczane za pomocą specjalnych filtrów magnetycznych. Stosuje się je do oczyszczania: soków owocowych, jogurtów, majonezów, płynnej czekolady, keczupu i wielu innych produktów z branży spożywczej, ale nie tylko.

Jak oczyszcza się materiały płynne?

Filtr magnetyczny ma specjalny wkład, w którym znajduje się sześć magnetycznych rdzeni o średnicy 25 mm. Dzięki aseptycznemu wykonaniu można go używać w przemyśle spożywczym. Jest on zakładany bezpośrednio w instalacji przemysłowej. Jego wymiary i przepustowość można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button