Blog

Charakterystyka separatorów do materiałów sypkich

Charakterystyka separatorów do materiałów sypkich

Separatory do materiałów sypkich to urządzenia magnetyczne stosowane do usuwania drobnych metali z różnych materiałów sypkich. Takie zanieczyszczenia mogą pojawić się w procesie albo razem z produktem wejściowym, albo w wyniku stopniowego zużywania się części w procesie produkcji. Są powszechnie używane w wielu branżach, np. spożywczej, chemicznej, ceramicznej i wielu innych. W ich pracy ważny jest dobry przepływ produktu i duża siła magnesów. Te dwie cechy gwarantują skuteczność wykonywanych przez separatory metali zadań.

Rodzaje separatorów do materiałów sypkich:

Separatory używane przy transporcie grawitacyjnym
Takie separatory są stosowane wszędzie tam, gdzie produkt jest transportowany grawitacyjnie. Używa się ich np. w zsypach przy produkcji pasz dla zwierząt. W tej kategorii znajdziemy takie urządzenia jak: ruszty magnetyczne (działają na zasadzie magnetycznego sita czy pułapek magnetycznych), separatory bębnowe (są zazwyczaj montowane na krańcach taśmociągów i służą do wychwytywania żelaznych zanieczyszczeń), separatory magnetyczne stożkowe (stosuje się je w rurociągach, zsypach grawitacyjnych i instalacjach pneumatycznych), separatory magnetyczne szufladowe (tutaj elementami magnetycznie czynnymi są wałki, które mogą być ułożone w szufladzie w 1 do 4 poziomów).
Separatory używane przy transporcie przenośnikowym
Stosuje się je do separacji zanieczyszczeń metalowych z towarów transportowanych na przenośnikach taśmowych. Mogą być to belki magnetyczne, które są montowane nad przenośnikami i wyłapują nawet najmniejsze metale z transportowanych surowców, separatory magnetyczne płytowe, które są używane do wyłapywania grubszych elementów żelaznych, separatory magnetyczne progowe, a także rolki magnetyczne – stosowane w taśmociągach.
Separatory używane przy transporcie ciśnieniowym
Służą do oczyszczania surowców, które są transportowane pneumatycznie (ciśnieniowo i podciśnieniowo). Najczęściej przy ich użyciu oczyszcza się produkty takie jak: zboża, mąka czy trociny. Magnetyczne separatory tego typu są montowane w środku strumienia swobodnego przepływu surowca, co gwarantuje skuteczne oczyszczanie produktu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button