Blog

Jakie wyróżniamy urządzenia do magnetycznej separacji metali?

Jakie wyróżniamy urządzenia do magnetycznej separacji metali?

Separatory magnetyczne to niezwykle przydatne urządzenia, które są stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki nim możliwe jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń metalami oraz precyzyjna filtracja strumienia produktów. Zanieczyszczenie metalami, to w gruncie rzeczy ciała obce o różnych rozmiarach – często są tak małe, że nie jesteśmy ich w stanie dojrzeć gołym okiem. Tego typu elementy mogą się dostać na linię produkcyjną i trzeba je wtedy oddzielić od gotowych produktów. Najczęściej na linii produkcyjnej spotyka się kawałki żelaza lub stali, gwoździe, zszywki, wkręty, nakrętki, śruby, zużyte elementy poruszających się części, malutkie drobiny rdzy albo skorodowanych materiałów. Aby produkt opuszczający zakład był pozbawiony takich niebezpiecznych skaz, stosuje się właśnie separatory magnetyczne.

Jak to działa?

Urządzenia tego typu wykorzystują niezwykłą siłę przyciągania magnetycznego, aby skutecznie oczyścić linię produkcyjną z zanieczyszczeń.

Rodzaje urządzeń do magnetycznej separacji metali:

Separatory do materiałów sypkich
Stosuje się je do oczyszczania sypkich materiałów, takich jak: zboża, mąka, cukier, granulaty z tworzyw sztucznych albo farb proszkowych. Mogą być to urządzenia wykorzystujące transport ciśnieniowy (przeznaczone do oczyszczania surowców sypkich, które są transportowane pneumatycznie). Stosuje się także urządzenia wykorzystujące transport grawitacyjny lub przenośnikowy (wszelkie belki, rolki, płyty).
Separatory do materiałów płynnych
Wykorzystuje się je do filtracji płynów o różnej gęstości. Są to proste urządzenia, które wyłapują żelazne drobiny z różnego rodzaju cieczy. Spotkać je można w przemyśle spożywczym, gdzie stosuje się je do oczyszczania z zanieczyszczeń metalami płynnej czekolady, majonezu czy przetworów owocowych. Mają także zastosowanie przy obrabiarkach przemysłowych czy szlifierkach, gdzie czyszczą z żelaznych drobin ciecz chłodzącą. Stosuje się je również do oczyszczania paliw i acetonu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button